X
Akcija: 1-godišnja pretplata za  75 €   50 € !
Akcija je ograničena - traje do isteka vremena ili do isteka paketa!
Preostalo paketa: 3 od 5
Preostalo vremena: 00:28:38
Akcija traje do 11:00 po zagrebačkom vremenu.
Dobrodošli na advance.hr!
Advance.hr koristi "kolačiće" (cookies), ali isključivo za funkcionalnost samih stranica (ovdje nema prikupljanja Vaših podataka za nikakve marketinške agencije). Detalje možete pročitati u sekciji: uvjeti korištenja.
Advance.hr koristi "kolačiće" (cookies), no isključivo za funkcionalnost samih stranica. Detalje možete pročitati u sekciji: uvjeti korištenja.
Slažem se s uvjetima korištenja
Sigurnost i obrana

Svijet mjesečari u svjetski rat

AUTOR: developero | VRIJEME OBJAVE: subota, 20. siječnja 2024. u 15:21
20.01. u 15:21

Izgleda da svi političari svijeta žele rat. Nitko nije spreman na deskalaciju. "Zapad" prednjači u tome, Velika Britanija huška, a nemaju jednu čelićanu, valjda misle opet raditi avione od drva. Proizvodnja visoko tehnološke municije na zapadu je zanemariva s obzirom na današnje potrebne. EU valjda misli da da će migranti ići ratovati. Prije će se dogoditi građansko-migrantski rat u EU. Trenutno se ratuje na svim kontinentima sa izuzetkom Azije, ali Japan, Kina a očito indijski potkontinent i perzijske zemlje se pripremaju. Inače Japan ima 3. vojni buđet.
Ima li kraja ovom ludilu?

Ima li kraja ovom ludilu

+33
Vrijeme objave: 20. siječnja 2024. u 15:47
#1

pa ima kraja .. Kraj bi bio da svi ostvare zamisljeno. Izgleda da svijet nije spreman za Demokraciju ali ju je dragi Bog dozvolio da bi pojedac pokazao svoje pravo lice. Naprimjer covjek je kao stvorenje vrijedan divljenja, sta nam se je dogodilo ? Nitko drugi na ovom svijetu ne postoji inteligentniji od covjeka. Sta nam se je dogodilo ?

+10
Vrijeme objave: 20. siječnja 2024. u 16:04
#2

developero:
Prije će se dogoditi građansko-migrantski rat u EU.

Htio sam samo prokomentirati kako su ljudi još uvijek totalno pod utjecajem mass medija. Evo u HR se nitko nije previše ni zabrinjavao migrantima. Ovi iz Nepala su vrlo mirni, radišni, skroz ok ljudi. Ali čim su mediji počeli objavljivati slike nove godine s trga jelacica gdje je bilo sve puno migranata, odma eskalacija netrpeljivosti, napadi, osjeća se to. S time da mediji ni nisu to objavili kao negativnost, više kao kuriozitet (ali ajde ga znaj). Ali čini mi se da je to probudilo neki duboki primitivizam koji se baš osjeća u 2024. bar ovdje u ZG!

+11
Vrijeme objave: 20. siječnja 2024. u 16:41
#3

DougCoughlin:
Htio sam samo prokomentirati kako su ljudi još uvijek totalno pod utjecajem mass medija. Evo u HR se nitko nije previše ni zabrinjavao migrantima. Ovi iz Nepala su vrlo mirni, radišni, skroz ok ljudi. Ali čim su mediji počeli objavljivati slike nove godine s trga jelacica gdje je bilo sve puno migranata, odma eskalacija netrpeljivosti, napadi, osjeća se to. S time da mediji ni nisu to objavili kao negativnost, više kao kuriozitet (ali ajde ga znaj). Ali čini mi se da je to probudilo neki duboki primitivizam koji se baš osjeća u 2024. bar ovdje u ZG!

Mislim da sam ja kvalificiran za repliku na ovaj zadnji take o primitivizmu koji se probudio evo sad 2024.u Zagrebu, i to stoga što živim i Zg i to desetljećima, doduše sa prekidima tako da mogu uspoređivati, za neke davnoprošla vremena iz bivše federativne države i nakon velike promjene 90-tih i sada i ovdje.
Naime po meni duboki primitivizam se nije probudio nakon NY 2024 već je on stalno prisutan u ovom našem najvećem gradu itekako, s tim da je u ostalim gradovima možda i gore, selendrama da i ne govorimo.
OK, pojednostavljeno za mene je normalno da "pravi zagrepčanci" imaju pomalo prijeki i nepovjerljivi stav prema svim došljacima, ali...
nije mi normalno da i ja koji sam isto zagrepčanin ali bez pedigrea moram paziti da ne upotrebljavam svoj nativni sleng ( a koji je s našeg mora) jer ima ovih tzv.navijača kojima je to dovoljno za vrijeđanje pa možda i više.
Isto tako gadljivo mi je bilo gledati s naše tv prije nekoliko dana kako dječicu u Splitu
navodno drilaju s pjesmicom " gazi, gazi purgera",
I onda imajući ovo gore u vidu, kako bi se uopće mogli iznenaditi da se prijekim okom gleda, Nepalce, Indijce, Filipince itd.

+9
Izvor pozadinske fotografije: U.S. Army photo / Sgt. Paul Won
1. korak: Za nastavak čitanja odaberite pretplatu:
 
1 mjesec
14 €
Pristup kompletnom advance.hr sadržaju u trajanju od 30 dana.
Izaberi
Mjesec dana pretplate
Potpuni pristup svim sadržajima i arhivi advance.hr
Mogućnost korištenja raznih načina plaćanja.
Ograničena akcija
AKCIJA! 1-godišnja pretplata!
 75 €  50 €  
(mogućnost plaćanja i na rate:
4.16 € mjesečno*)
*Iznos u slučaju plaćanja na 12 rata (opcija za sada dostupna samo preko PBZ banke).
Izaberi
Trajanje pretplate - 12 mjeseci
Potpuni pristup svim sadržajima i arhivi advance.hr
Specijalna ponuda je ograničena, iskoristite je dok traje!


2. korak: Odaberite način plaćanja
Pređite preko jedne od gornjih opcija i prikazat će Vam se detaljniji opis metode plaćanja.
Korištenjem sustava za online naplatu pristajem na Opće uvjete korištenja i Pravila o zaštiti privatnosti kao i na Opće uvjete o online plaćanju
Potreban je pristanak na uvjete korištenja
O sustavu pretplate:
- Klikom na odabranu opciju bit ćete prebačeni na sigurni sustav WSPay gdje možete u nekoliko trenutaka obaviti kupnju
- Možete birati između nekoliko metoda plaćanja, uključujući kartično plaćanje, kriptovalute itd.
- Kad Vam pretplata istekne bit ćete o tome obavješteni - pretplata se NE obnavlja automatski, odnosno morat ćete je sami obnoviti putem ovog sustava
- Nakon uspješne uplate dobit ćete korisničke podatke (ako ste novi korisnik).
- WSpay - Web Secure Payment Gateway advance.hr koristi WSPay za online plaćanja. WSPay je siguran sustav za online plaćanje, plaćanje u realnom vremenu, kreditnim i debitnim karticama te drugim načinima plaćanja. WSPay kupcu i trgovcu osiguravaju siguran upis i prijenos upisanih podataka o karticama što podvrđuje i PCI DSS certifikat koji WSPay ima. WSPay koristi SSL certifikat 256 bitne enkripcije te TLS 1.2 kriptografski protokol kao najviše stupnjeve zaštite kod upisa i prijenosa podataka.
Lightbox Image