Poljska traži objašnjenja kako je osumnjičeni bivši ministar Ziobro iz Mađarske otišao u SAD
Objavljeno

Poljska će zatražiti objašnjenja od SAD-a i Mađarske nakon što je bivši ministar pravosuđa Zbigniew Ziobro, kojeg Varšava traži zbog optužbi za zlouporabu položaja, napustio Mađarsku i otputovao u SAD. Poljsko ministarstvo vanjskih poslova želi znati na temelju kojih je dokumenata mogao prijeći granicu i ući u Sjedinjene Države.
Naime, Ziobro i njegov bivši zamjenik Marcin Romanowski dobili su azil u Mađarskoj za vrijeme vlade Viktora Orbana, no Poljska se nadala da bi nakon Orbanova izbornog poraza mogli biti vraćeni u zemlju. Obojici su prethodno bile oduzete putovnice, a lokacija Romanowskog zasad nije poznata.